whatsapp

Hareketli göz protezi kullanıyorsanız enfeksiyon sizler için daha da dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Çünkü sifer, göz kılıfı ve bağlantı vidası her biri ayrı ayrı sorun çıkartabilir. Ve sonucu ameliyata kadar gidebilir. Bu gibi sorunları yaşamamak adına protez gözünüzün temiz tutulmasına ve enfeksiyon kapması durumunda bu sorunu doktor yardımıyla çözmeye dikkat edilmelidir. Protez gözünüzün enfeksiyon kapması durumunda doktorunuza başvurunuz.

Protez gözün ömrü ortalama 5 yıldır. Düzenli olarak bakımı ve temizliği yapılmış olsa bile göz protezi 5 yılın sonunda göz sağlığı ve psikolojik sağlığınız açısından mutlaka değiştirilmelidir. Uzun yıllar protez göz kullanan kişilerde şekil bozukluğu, göz kapaklarında sarkma gibi bir takım sorunlar oluşabilir fakat bu sorunlar küçük operasyonlarla kolayca giderilebilmektedir. Göz beynin uzantısıdır. Bu nedenle yaşanabilecek her türlü rahatsızlık dikkate alınmalıdır. Özellikle protez gözün enfeksiyon kapması durumunda gerekli tüm müdahaleler yapılmalı ve en kısa zamanda göz yuvası ve protez göz tüm mikroplardan arındırılıp eski haline getirilmelidir.

Temizliğine dikkat edilmeyen protez gözlerde, gözle görülmese de mikroskobik bakteriler oluşur ve zamanla hem göz yuvasına hem de protez göze zarar vermeye başlar. Protez gözünde belli bir ömrü vardır. Zamanla aşınmaya, tahriş olmaya, yüzeyinde pürüzler oluşup, yüzeyi bozulmaya başlar. Zamanla kullanımın protez göze verdiği zararları en aza indirgemek, protezi sağlıklı ve uzun yıllar kullanabilmek için bakım ve temizliğine özen gösterilmelidir.

Protez göz bakımı, göz yuvasının sağlığı, kullanılan protezin uzun ömürlü olması ve protez gözün işlevini sürdürebilmesi için önemlidir. Protez göz uzman kişilerce belli periyotlarla temizlenmelidir. Göz protezinizin ömrünün uzun olması temizliğinin ve bakımının düzenli olarak yapılmasıyla ilgilidir. Düzenli olarak temizlenmeyen göz protezi çapaklanma, kaşıntı, rahatsızlık, sürekli olarak tekrarlayan enfeksiyonlara sebebiyet verir. Sağlığınız ve göz protezinizin ömrünü uzatmak için protez gözün temizliğine ve bakımına dikkat edilmelidir.

Efol Protez göz yuvanızın ölçüsünü alarak kendine ait lisanslı protez göz üretimi yöntemi ile gözünüze en uygun ve gerçeğe en yakın gözleri üretmektedir. Efol Protezin üretmiş olduğu protez gözler kolayca takılıp çıkarılması, kolay temizlenebilmesi ve yüksek hareket kabiliyetiyle de tercih sebebi olmuştur. Protez göz kullanımında en çok özen isteyen hususlar protez gözün takılıp çıkartılması ve hijyen konusudur. “pipet” adı verilen bir aparat aracılığı ile kolayca protez gözü takıp çıkartabilirsiniz. bu şeklide protez gözünüzü kimseye ihtiyaç duymadan kendiniz takıp çıkartabilirsiniz.

Efol protez, protez alanında faaliyet gösteren en köklü firmaların başında gelmektedir. Birçok renk alternatifi ve kişiye özel göz protezleriyle geçmişten günümüze birçok insanın protez alanında yardımcısı olmuştur. Yapmış olduğu protez gözlerle farkını ve kalitesini ortaya koyan Efol Protez gerçek bir gözden ayırt edilemeyecek kadar gerçekçi protezler yapmaktadır. Doğuştan veya sonradan yaşanan göz kayıplarında kişilerin gözlerine birebir uygun protez gözler yapan firmamız Bursa’da faaliyet göstermektedir. Bursa’dan başlayıp tüm Türkiye ‘ye adını duyuran efol protez uzun yıllardan beri vermiş olduğu kaliteli hizmet sayesinde protez göz denilince akla ilk gelen firmadır. Efol protez, Akrilik göz yapımında Türkiye’de ilk firmadır.

Protez göz yapımında en önemli faktör gerçeğe yakın olması ve malzemenin sağlıklı bir şekilde uzun yıllar kullanma faydası sağlamasıdır. Efol protez, protez alanında faaliyet gösteren en köklü firmaların başında gelmektedir. Birçok renk alternatifi ve kişiye özel göz protezleriyle geçmişten günümüze birçok insanın protez alanında yardımcısı olmuştur. Yapmış olduğu protez gözlerle farkını ve kalitesini ortaya koyan Efol Protez gerçek bir gözden ayırt edilemeyecek kadar gerçekçi protezler yapmaktadır.

Protez Gözünüzün her 6 ayda bir cilalanmasını tavsiye ediyoruz. Protezin cilalanması rahat bir kullanım ve doğal bir görünüm için önemlidir. Protez gözün cilalanması sürecinde; yüzeyde bulunan protein ve kurumuş çapak gibi bakteri oluşumuna sebep olan plaklar temizlenir. Protezinizin cilalanması gerektiğini nasıl anlarsınız ? Göz kapağınızdaki kaşıntı ve kızarıklıklar. Çapaklanmanızın artması ve rahatsızlık hissi. Protezin parlaklığını yitirmesi. gibi durumlarda mutlaka Göz Protezinizin Cilalanması gerekmektedir.

Protez göz deyince akla ilk gelen firma Efol Protezdir. Akrilik göz yapımında Türkiye’de ki ilk firma olan Efol Protez tamamen kendine ait lisanslı protez göz üretimi yöntemi ile gerçeğe en yakın gözleri üretmektedir. Patentli protez göz uygulaması ile ilk ve tek firma olma ayrıcalığını devam ettirmektedir. Protez göz konusunda doktorlarında hem fikir oldukları bu yöntem, Efol Protez göze aittir. Protez göz kişinin sosyal ve psikolojik hayatı için çok önemlidir. Efol Protez bünyesinde üretilen protez gözler %95 e varan hareket kabiliyeti ile gözde yeni bir akım oluşturmuştur. Gerçeğinden ayırt edilemeyen protez gözler akrilik ile üretilmektedir. Kimyasallar tamamen ithal olup, protez gözün ham maddesinin tamamı Almanya’dan gelmektedir.

Doktorunuzun tavsiyesine göre yaklaşık 1-1,5 ay sonra protez göz yaptırabilirsiniz.Yalnızca estetik sebeplerden ötürü Protez Göz kullanılmaz, sağlık açısından da çok önemlidir. Ameliyattan sonra uzun süre protez kullanmayan hastalarda göz yuvasının kapanması , göz kapaklarında tembellik gibi problemler görülebilir. Bu açıdan hızlı karar vermek ve müdahale etmek gerekmektedir. Efol Protez Göz Olarak Doktorunuzla da koordineliçalışarak kısa sürede protez gözünüzü üretip uygulayabiliyoruz.

Gözü hastalık veya kaza neticesinde cerrahi olarak alınmış olan hastalarla gözü doğuştan olmayan kişilere estetik görünümü sağlamak amacı ile yapılan kozmetik bir üründür. Protez gözün görme fonksiyonuna faydası yoktur. Efol Protez olarak protez gözlere %85’e kadar hareket olanağı sağlamaktayız.

Zaman içerisinde protezin yüzeyi protein toplar. Birikmiş olan bu proteini ayda bir yıkayarak temizlemek gerekmektedir. Temizliği yapılmayan protezler göz kapaklarına ve göz yuvasına zaman içerisinde zarar verebilir.

Temizleme sıklığı için bir ayı geçmemesi tavsiye edilir. Protezinizi temizlerken; Elerinizi sabun ve ılık su ile yıkayınız. Ilık su ve bebek şampuanı ile protezinizi parmaklarınızla hafifçe ovalayarak varsa birikmiş olan proteinleri temizleyiniz. Temizlik esnasında sadece su ve bebek şampuanı kullanınız. Kuru ve yumuşak bir havlu ıle protezinizi bastırmadan kurulayınız.

Göz protezlerinin en büyük problemlerinden birisi diğer gözle hareketin tam olarak sağlanamamasıdır. Bununla ilgili yapılmış olan bir çok çalışmayla birlikte günümüzde %90 a kadar hareket imkanı sağlanmaktadır. Efol Protez olarak Bu konudaki hassasiyetimizle türkiyenin öncü kurumlarından biri olmaya devam etmekteyiz. Bugün ameliyatlı veya ameliyatsız olarak kendi ölçüsüne göre protez kullanan ve soketle ilgili problemleri olmayan hastalarda yaklaşık %30-40 hareket sağlamak mümkündür. Daha fazla hareket sağlamak için uygulanan hidroksiapatit implantların yerleştirilmesi ve yaklaşık olarak 6 ay sonra gerçekleştirlen pim implantasyonu ile sferdeki hareket proteze aktarılmakta, gayet başarılı sonuçlar alınmaktadır. Fakat pimin ve sferin enfekte olması, sfer atılımı gibi komplikasyonlara neden olduğundan, bu konunun uzmanları tarafından uygulanmalı ve herşeye rağmen hasta tüm riskleri bilerek pim implantasyonu ameliyatını kabul etmelidir.

Protez göz takıp çıkartılacağı zaman hijyen kurallarına mutlaka uyulması gerekmektedir. Ellerinizi losyonsuz parfümsüz ve doğal bir sabunla hatta mümküse bebek şampuanı ile yıkayıp duruladıktan sonra temiz bir havlu ile kurulayınız. Göz Protezinizi takma-çıkarma işlemini, alışana kadar bir aynanın karşısında daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. Başınızı öne eğerek aynaya doğru bakınız. Protezi takmak için önce alt göz kapağınızı bir elinizle aşağıya doğru çekerken , diğer elinizle protezinizi uygun şekilde yuvaya öncelikle üst kısmı girecek şekilde yerleştiriniz. Protezinizin üst kısmının yerleştiğinden emin olduktan sonra alt göz kapağınızı yavaşça bırakınız. Yine ayna karşısına geçtikten sonra, başınızı öne eğerek aynaya doğru bakınız ve alt göz kapağınızı aşağıya doğru yavaşça çekiniz. Protezinizin alt kenarının aşağıya doğru kaymasını sağlayarak çıkarınız. ( Efol Protez Göz Merkezi ) Bir sıkıntı ile karşılaşırsanız Bize ulaşabilirsiniz.

Bilgi İçin Bize info@efolprotez.com Adresinden Ulaşabilirsiniz.